Google+ Followers

wtorek, 18 listopada 2014

Depresja?

Na początku chciałabym Wam wyjaśnić co to jest depresja. Nie każdy może wie dokładnie na czym ten stan polega,dlatego wytłumaczę krótko.

Depresja - jest to zaburzenie psychiczne. Głównie polega ona na złym nastroju,smutku,zamartwianiu się i odczuwanie lęku w różnych sytuacjach.

Pojawia się ona najczęściej w momentach kiedy przytrafiły nam się trudne dla nas chwile. Po jakieś ankiecie,którą przygotowali lekarze i psycholodzy lub psychiatrzy okazało się,że około 30-50% ludzi w swoim życiu przeżyli depresje. Tak jak napisałam wcześniej ludzie popadają w nią w chwilach,których są zmęczeniu już wszystkimi problemami. Leczenia trwają różnie od 3 tygodni do 10 a czasem i jeszcze dłużej. Wszystko zależy od siły tego zaburzenia i chęci człowieka. W tym stanie często pojawia się pytanie"Czy warto żyć"?
Ludzie popełniają samobójstwa czasem tylko o tym myślą,ale to pytanie na pewno tkwi im w głowach. Wydaję  mi się,że każdy w swoim życiu miał moment kiedy był załamany,smutny i poddenerwowany i wie jak się czują osoby,które mają zaburzenia depresyjne.

Nic więcej nie napisze bo nie jestem żadną specjalistką a nie mam zamiaru pisać tu głupot :) Następny post będzie za niedługo! Pozdrawiam.

Brak komentarzy: